Dawno dawno temu…

Tak może zacząć się opowieść o działalności firmy ORiSTO, w której już czwarte pokolenie, pracuje i czuwa nad jej ciągłym rozwojem. I chociaż wykształcenie każdego nowego pokolenia i rodzaj prowadzonej działalności zmieniały się zgodnie z potrzebami rynku, kolejni właściciele firmy pozostali wierni rodzinnej tradycji, która niezmiennie łączy następców nestora rodu – Teofila.

Szczęśliwym zrządzeniem losu, każdy kolejny mężczyzna miał szansę pracować u boku swojego ojca, który wraz z przekazywaniem wiedzy zawodowej, zadbał również o przekazanie zasad etyki zawodowej, wpoił ogromny szacunek do tradycji i pracy.

Herby

Wykonane przez rzeźbiarza Ziemi Lubawskiej herby rzemiosła, zdobią obecnie gabinet właściciela firmy. Symbolizują one zawód oraz kontynuację pokoleniowej działalności pod kierownictwem Teofila, Stanisława i Krzysztofa.

Galeria

 


Teofil Ornowski

od 1933 r.

Założyciel rodzinnej firmy, będąc z wykształcenia kołodziejem, mimo zawirowań historii, wykonywał wozy konne, bryczki, sanie, koła.


Stanisław Ornowski

od 1964 r.

Zmienił kierunek działania firmy i realizował potrzeby klientów poszukujących wówczas okien, drzwi, schodów.


Krzysztof Ornowski

od 1985 r.

Spełniał oczekiwania klientów wykonując meble. Ciężka praca, upór i wysoko stawiana samemu sobie poprzeczka w zakresie jakości pozwoliły rozwinąć firmę, która z jednoosobowej przekształciła się w zatrudniającą obecnie ponad 200 pracowników. ORiSTO jest dziś jednym z czołowych producentów mebli łazienkowych w Polsce.